Beställ inom
Vi skickar måndag

Skönlitteratur

Visa som
Sortering
Visa
per sida

Alkemisten

En av världens mest sålda böcker - en modern klassiker som har inspirerat miljoner människor till...
159 kr

Allt det du måste

Mia fyller snart fyrtio och lever ett vanligt liv, men ett liv som behöver förändras. Hennes höga am...
179 kr

Amor Fati

AMOR FATI av SANDRA JAMES ”De flesta som mötte honom bedömde honom som farlig, någon man inte vill...
59 kr 49 kr

Bestulen

Inget är farligare än att sträva efter en perfekt värld
199 kr 189 kr

Bobs lilla bok om livet

Gatukatten Bob är tillbaka!
149 kr 98 kr

Cancer är inte hela berättelsen

”Du har alldeles för tjock livmoderslemhinna, det tyder på en tumör!” Så började min cancerresa. Bok...
159 kr

Den magiska vagnen : ett kosmiskt äventy...

Forskaren Björn Örtenheim målar upp en positiv framtid i sin bok "Den Magiska Vagnen". I den får vi ...
119 kr

Dragonfly in amber

From the author of "Outlander.".. a magnificent epic that once againsweeps us back in time to the dr...
119 kr

Dödlig åtrå

Alice Wiklund, ung utredare på Rikskriminalen i Stockholm, blir utsedd att hjälpa Scotland Yard med ...
219 kr

Elva minuter

Elva minuter bygger på en sann historia och berättar om Maria, en ung och vacker kvinna från en b...
49 kr

Fiery cross

Available in mass market for the first time, Galbldon's "New York Times" bestselling fifth novel in ...
119 kr

Fifty Shades of Grey

When literature student Anastasia Steele interviews successful entrepreneur Christian Grey, she find...
149 kr

Fifty Shades Trilogy Box Set

Romantic, liberating and totally addictive, the "Fifty Shades" trilogy will obsess you, possess you,...
229 kr

Fire and Blood

Set 300 years before the events in A Song of Ice and Fire, Fire and Blood is the definitive histo...
259 kr

Frankenstein

Frankenstein av Mary Shelley är ett av världslitteraturens verkliga mästerverk. Lika mycket en kriti...
59 kr

Game of Thrones, 5 vol box

Perfect for fans of HBO's Game of Thrones-a boxed set featuring the first five novels! An immersive...
359 kr

George r. r. martins a game of thrones l...

The ultimate collector’s item for fans of the epic fantasy series that inspired HBO’s Game of Throne...
679 kr 600 kr

Guldburen

Med denna roman förverkligar hälsodrottningen en dröm; att skriva skönlitterärt om aktuella mänsklig...
299 kr

Hemligheter

Syndigt, sexigt & sensuellt! Trött på att läsa de vanliga chicklit-böckerna? Vill du förgylla d...
119 kr

Heta nätter

HETA NÄTTER av JENNY HOLMES ”Tommys blick hade verkligen trängt in i henne, fått hennes ben att bli...
59 kr

Kaféet vid världens ände : en berättelse...

En inspirerande internationell bästsäljare som kallats en modern version av Alkemisten!   ...
159 kr

Kendras blind date

Kendra och hennes två väninnor utmanar ständigt varandra och den här gången är det Kendras tur. Utma...
199 kr

Lord John and the Private Matter

Adored bestselling author Gabaldon brings fans the first book in a new trilogy--an instant "New York...
89 kr

Madame B : bekännelser

Madame B lyckas locka fram de mest utmanande och sexuella bekännelser från kvinnor hon möter och skr...
149 kr

Manuskriptet från Accra

Ny världssuccé från Paulo Coelho.Medan Jerusalem förbereder sig för korsfararnas in...
49 kr

Min historia

Michelle Obama är en av vår tids mest ikoniska och beundrade kvinnor. Som den första afroamerikan...
59 kr

Min väg till Tibet : de blinda barnen i ...

Min väg till Tibet är en självbiografisk berättelse om en ung blind kvinnas enas...
49 kr

Outlander

Claire Randall is leading a double life. She has a husband in one century, anda lover in another...
119 kr