Beställ inom
Vi skickar måndag

Skönlitteratur

Visa som
Sortering
Visa
per sida

Alkemisten

En av världens mest sålda böcker - en modern klassiker som har inspirerat miljoner människor till...
129 kr

Allt det du måste

Mia fyller snart fyrtio och lever ett vanligt liv, men ett liv som behöver förändras. Hennes höga am...
149 kr

Amor Fati

AMOR FATI av SANDRA JAMES ”De flesta som mötte honom bedömde honom som farlig, någon man inte vill...
59 kr

Bestulen

Inget är farligare än att sträva efter en perfekt värld
189 kr

Bobs lilla bok om livet

Gatukatten Bob är tillbaka!
149 kr 98 kr

Cancer är inte hela berättelsen

”Du har alldeles för tjock livmoderslemhinna, det tyder på en tumör!” Så började min cancerresa. Bok...
149 kr

Den magiska vagnen : ett kosmiskt äventy...

Forskaren Björn Örtenheim målar upp en positiv framtid i sin bok "Den Magiska Vagnen". I den får vi ...
119 kr

Dragonfly in amber

From the author of "Outlander.".. a magnificent epic that once againsweeps us back in time to the dr...
139 kr

Dödlig åtrå

Alice Wiklund, ung utredare på Rikskriminalen i Stockholm, blir utsedd att hjälpa Scotland Yard med ...
189 kr

Elva minuter

Elva minuter bygger på en sann historia och berättar om Maria, en ung och vacker kvinna från en b...
49 kr

Fiery cross

Available in mass market for the first time, Galbldon's "New York Times" bestselling fifth novel in ...
99 kr

Fifty Shades of Grey

When literature student Anastasia Steele interviews successful entrepreneur Christian Grey, she find...
99 kr

Fifty Shades Trilogy Box Set

Romantic, liberating and totally addictive, the "Fifty Shades" trilogy will obsess you, possess you,...
239 kr

Fire and Blood

Set 300 years before the events in A Song of Ice and Fire, Fire and Blood is the definitive histo...
249 kr

Frankenstein

Frankenstein av Mary Shelley är ett av världslitteraturens verkliga mästerverk. Lika mycket en kriti...
59 kr

Game of Thrones, 5 vol box

Perfect for fans of HBO's Game of Thrones-a boxed set featuring the first five novels! An immersive...
419 kr

George r. r. martins a game of thrones l...

The ultimate collector’s item for fans of the epic fantasy series that inspired HBO’s Game of Throne...
619 kr 600 kr

Guldburen

Med denna roman förverkligar hälsodrottningen en dröm; att skriva skönlitterärt om aktuella mänsklig...
299 kr

Hemligheter

Syndigt, sexigt & sensuellt! Trött på att läsa de vanliga chicklit-böckerna? Vill du förgylla d...
119 kr

Heta nätter

HETA NÄTTER av JENNY HOLMES ”Tommys blick hade verkligen trängt in i henne, fått hennes ben att bli...
59 kr

Joni & Ken : en annorlunda kärlekshistor...

En aldrig tidigare berättad kärlekshistoria som inte lämnar någon oberörd… Ken underskatt...
189 kr

Kaféet vid världens ände : en berättelse...

En inspirerande internationell bästsäljare som kallats en modern version av Alkemisten!   ...
139 kr

Kendras blind date

Kendra och hennes två väninnor utmanar ständigt varandra och den här gången är det Kendras tur. Utma...
169 kr

Kvinnor förändrar världen

De senaste 20 åren har Melinda Gates haft ett uppdrag: att hitta strukturella lösningar för de me...
59 kr

Lord John and the Private Matter

Adored bestselling author Gabaldon brings fans the first book in a new trilogy--an instant "New York...
119 kr

Madame B : bekännelser

Madame B lyckas locka fram de mest utmanande och sexuella bekännelser från kvinnor hon möter och skr...
149 kr

Manuskriptet från Accra

Ny världssuccé från Paulo Coelho.Medan Jerusalem förbereder sig för korsfararnas in...
49 kr

Min historia

Michelle Obama är en av vår tids mest ikoniska och beundrade kvinnor. Som den första afroamerikan...
59 kr